ART / Lithographs / Litograph in colors 14632079
nr 1463 2079
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Bengt Lindström (1925-2008), Sweden. Composition. Signed, numbered 221/300, bär dedikation. Unframed. Litograph in colors. Sheet: 24, 5x27, 5 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, Komposition. Signerad, numrerad 221/300, bär dedikation. Oramat löst blad. Färglitografi. Bladets mått: 24,5x27,5 cm
Bengt Lindström, born 1925, dead 2008, Swedish painter and draughtsman.
600
SEK 500
Monday April 25 2022
at 18:16:16
300 kr
350 kr
450 kr
- Thema-auction
Apr 25
Read more about Grafik
Bengt Lindström
Read more about Bengt Lindström